Civilinis ieškinys finansinėse bylose BK 222,223, 189-1 str.

    Civilinis ieškinys finansinėse bylose BK 222,223, 189-1 str. ir kituose baudžiamuosiuose bylose yra atskiras ir svarbus klausimas.

 Civilinis ieškinys gali būti pateiktas baudžiamai atsakomybėn ir fizinį ir juridinį asmenį. Civilinis ieškinys tokiose bylose yra fiksuota suma, apskaičiuojant  tiriant baudžiamąją bylą. Įtariamasis  beveik niekada negali susipažinti tiriant bylą su visą  bylos medžiagą. Medžiaga yra paimama ir prijungiama prie bylos. Teismui priėmus apkaltinamąjį nuosprendį, kuris įgauna prejudicinį reikšmę, kuo pasekoje pakoreguoti ieškinio suma beveik neįmanoma. Tačiau mokesčių apskaičiavimo procedūros yra sudėtingos. Mokesčių administravimo įstatymas suteikia galimybę apskūsti papildomai priskaičiuotų mokesčių dydį pasinaudojant šiomis suteiktomis teisėmis:

1.Nesutikti su patikrinimo aktu;

2.Apskusti aktą centriniam mokesčių administratoriui ir Mokestinių ginčių komisijai;

3.Pateikti  skundą teismui.

    Bet kokioje stadijoje mokesčių suma gali ženkliai sumažėti, tačiau sumažinti civilinio ieškinio suma baudžiamojoje byloje praktiškai neįmanoma.

  Be abejo,  abejoti Valstybinės mokesčių inspekcijos, FNTT ir ekonominės policijos specialistų kompetencija nereikia. Tačiau Mokesčių administravimo įstatymas patikrinimo procedūra leidžia manyti, kad priskaičiuotų mokesčių  ir ekonominių sankcijų dydis, jų įvertinimas  yra sudėtingos procedūros, kurias nagrinėja dvi nepriklausomos institucijos:  Mokestinių ginčių komisija ir teismas, todėl nevertėtu pasikliauti tik suinteresuotų asmenų išvadomis.

 

https://julijonas.lt/civilinis-ieskinys-finansinese-bylose-bk-222223-189-1-str/

Pradinis puslapis