Pridėtinės vertės mokestis ir susiję asmenys buhalterinėje apskaitoje

Pridėtinės vertės mokestis ir susiję asmenys buhalterinėje apskaitoje

Buhalterinės paslaugos                                  Mokesčių advokatas S.Bogdanovičius

UAB Julijonas        

     PVM įstatymo „susije asmenys“ sąvoka sumažina galimybes panaudoti prekių ir paslaugų kainų reguliavimą bei praktiškai užtikrinti teisingą mokesčių apskaičiavimo ir deklaravimo procedūras.      bei  poveikis buhalterinese paslaugose   Buhalterinė apskaita ir  

    Profilaktika tokių veiksmų pasireiškia palengvintu mokesčių mokėtojo patikrinimo galimybėmis ir paprastesne mokesčio neteisingo deklaravimo bei apskaičiavimo įrodinėjimo. Geriausia šią situaciją suprasti galima perskaičius PVM įstatymo  69 str. „Mokesčio apskaičiavimas taikant turinio viršenybės prieš formą principą“.  Atvejais, kai mokesčio mokėtojo sandoris, ūkinė operacija ar bet kokia jų grupė sudaromi turint tikslą gauti mokestinę naudą……. mokesčių administratorius neatsižvelgia į formalią mokesčių mokėtojo veiklos išraišką, bet atkuria iškreipiamas ar slepiamas aplinkybes, su kuriomis mokesčių įstatymai sieja apmokestinimą, ir mokestį apskaičiuoja pagal minėtų mokesčių įstatymų atitinkamus.

 Buhalterines paslaugos 

     Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas yra labai sudėtingas  įstatymas. Apmokestinamieji asmenys gali būti visi – nuo fizinių asmenų ir baigiant nekomercinėmis  organizacijomis.  Jų veiklą  apibrėžti neįmanoma, ir neįmanoma pasakyti apie Pelno mokesčio įstatymą.