Ką reikia žinoti pradedant veiklą su patentų ir veiklos liudijimų.

                   Ką reikia žinoti pradedant veiklą su patentų ir veiklos liudijimu.

Gyventojų pajamų mokesčio objektas yra pakankamai sudėtingas objektas  ir apima platų pajamų rūšių  sąrašą, pradedant nuo pajamų iš darbo užmokesčio ir jiems prilygintų išmokų  iki bet kokių pajamų mokesčio įstatyme nustatytų apmokestinimo objektų.

  Didžiausia  darbų apimtį sudaro susijusių su darbo santykiais  pajamų apmokestinimas.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas  įpareigoja, pajamas susijusių su darbo santykiais apskaičiuoti ,  bei sumokėti darbdaviui. Neteisingai suskaičiavus ar neteisingai sumokėjus gyventojų pajamų mokestį taikomos sankcijas darbdaviui, bet ne darbuotojui  . Šiuo atvejų darbdavys yra visiškai atsakingas už kitą asmenį- darbuotoją.

 Antra didžiausiąja pajamų mokesčio dalis yra gaunamos iš kitų ne susijusių su darbo santykiais pajamų.

Apmokestinimas pagal patentą priezumoja,kad pajamų mokestis sumokamas nepriklausomai nuo pajamų buvimo arba nebuvimo todėl apskaita supaprastinta ir jo sudėtingumą priklausomai nuo pajamų didžio. Pasiekus 155 tkst. Lt. pajamų mokesčių mokėtojas privalomai įsiregistruojamas pridėtinės vertės mokesčio mokėtojų beiprivaloma vietoj patento gauti  veiklos liudijimą..

Kitas fizinių asmenų pajamų mokesčio apmokestinimo būdas yra veiklos pažymą.

Veiklos pažymą įpareigoja mokėti 15  proc. nuo skirtumo nuo bendru pajamų atemus išlaidas šioms pajamoms gauti.  Veikla su veiklos liudijimu apskaita išesnės atitinka įmonės apskaitai.

Pradedant veiklą su verslo liudijimu galima patirti nepatogumų, kai turinčių finansinių suvaržimų asmenis gali kilti sunkumų tvarkannt tokių asmenų apskaita, nes apskaitą privalo tvarkyti pats.

Be abejų  neturint pakankamų finansinių išteklių tvarkyti tokių asmenų apskaitą yra sudėtinga.Tokios situacijos sprendžiamos padedant pirmiausi per konsultacijas telefonu arba teritorinių inspekcijų konsultacinių skyrių.

Visi VMĮ teritoriniai nem

okamai konsultuoja mokesčių mokėtojus ir padeda teisingai užpildyti mokestines deklaracijas.

Mokestines deklaracijos pildomos bei pateikiamos iki gegužės pirmos dienos už praėjusius metus.

 Prieš  pradedant veikti su verslo liudijimu ar patentais  reikėtu būtinai atkreipti dėmesį , kad nepriklausimai nuo  pajamų gavimo arba negavimo tokie asmenys  kas mėnesi privalo sumokėti 90 Lt. sveikatos draudimo mokestį bei socialinio draudimo įmokas.0-liudijimas