Gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimo bei reguliavimo būdai buhalterinėje apskaitoje (2 dalis)

Gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimo bei reguliavimo būdai buhalterinėje apskaitoje

  Atlikus nesudėtingus skaičiavimus, galima apsispręsti, kokį skaičiavimo būdą naudingiau pritaikyti. Mokesčių advokato S. Bogdanovičiaus nuomonę antrą GPM apskaičiavimo būdas taikytinas apskaičiuojant tik labai brangias paslaugas, kai sukuriama bei realizuojama didelė pridėtinė vertė esant mažai savikainai. Prie tokių paslaugų priskirtinos intelektualines paslaugas: IT specialistai, konstruktoriai, architektai, konsultantai, advokatai ir pan.
Tačiau panagrinėjus buhalterinę apskaitą prieš tai, kur nurodome, negalime apsiriboti nuo būtinų įmokų ir mokesčių kurie įtraukiami į sąnaudas (GPM įstatymo 18 str.11 dal.).
    Įmokos ir mokesčiai mokami pasibaigus metams (išskyrus sveikatos draudimo mokesčio). Per metus mokėtino GPM bei SoDros įmokų suma gali būti ispūdinga.
    Patartina įmokas ir GPM mokėti reguliariai ir dalimis. Sveikatos draudimo mokestį privaloma mokėti, kas mėnesį, kitų atveju už viska reikėtų mokėti patiems. Mokėtumėte už poliklinikų paslaugas, ligoninių ir pan. Prie išdėstyto galima pridėti, kad SoDros įmokos bei Sveikatos draudimo mokestis, taip pat priskiriami prie būtinų sąnaudų (GPM įstatymo 18 str.11 dal.). ir turi poveikį GPM skaičiavimo būdų.