Buhalterinė apskaita ir gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimo bei reguliavimo būdai

Buhalterinė apskaita ir gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimo bei reguliavimo būdai

Buhalterinės paslaugos                                       Mokesčių advokatas S. Bogdanovičius

UAB Julijonas 

 Viena iš komplikuojančių situacijų fizinių asmenų buhalterinėje apskaitoje yra susijusi su fiziniais asmenimis, kurie dirba su pažymą-mokesčių skaičiavimo būdais.

 Valstybinės mokesčių inspekcija savo puslapyje išsamiai išdėsčiusi kaip skaičiuoti gyventojų pajamų mokestį. Pateikta informacija yra naudinga, tačiau reikia mokėti ją pritaikyti ir teisingai apskaičiuoti mokesčius. Nuo mokesčių priskaičiavimo būdų priklauso mokėtino mokesčio dydis, tai jo galimas svyravimas, padidėjimas arba sumažėjimas.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas numato du buhalterinės apskaitos  tvarkymo būdus, kurių pagrindų priskaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis:

1.Pajamų registracija skaičiuojant sąnaudas;

2.Pajamų registracija ignoruojant sąnaudų fiksavimą.

   Pirmas būdas yra sudėtingesnis, nes buhalterinė apskaita tvarkoma suvedant pajamas bei veiklos sąnaudas. Skirtumas rodo nuo kurios sumos priskaičiuotinas GPM. Šias operacijas galima atlikti pačiam ( procedūra nėra labai sudėtinga) arba pasinaudoti buhalterinėmispaslaugomis, kurias tvarko įmonės, tai viena iš įmonių būtų UAB Julijonas.

   Kitas Buhalterinės apskaitos tvarkymo būdas žymiai paprastesnis. Tačiau prieš pradedant taikyti vieną iš šių būdų  naudinga patikrinti, skaičiuojant kokiu būdu mokesčiai yra mažesni. Norėčiau pabrėžti,kad mokesčių apskaičiavimo būdas parenkamas savanoriškai.