Beviltiškos skolos buhalterijoje. 1 dalis

Mes tvarkome apskaitą, o reklamuojame nemokamai

Buhalterinės apskaitos UAB Julijonas                                Mokesčių advokatas S. Bogdanovičius

  Buhalterinės apskaitos UAB Julijonas mokesčių advokatas S. Bogdanovičius pataria išbauduoti visas galimybes, pagrįstai sumažinti mokėtinų mokesčių dydį. Geriausia yra pritaikyti pelno mokesčio suteiktomis galimybėmis.  Viena iš tokių galimybių yra Lietuvos Respublikos Finansų ministro 2002 m. vasario 11 d. įsakymo Nr. 40 (Lietuvos Respublikos finansų ministro 2010 m. birželio 10 d. įsakymo Nr. 1 K-188 redakcija) Skolų beviltiškumo bei pastangų susigrąžinti šias skolas įrodymo ir beviltiškų skolų sumų apskaičiavimo taisyklės taikimas.

      Įsakymo patvirtintos taisyklės, skirtos legaliomis priemonėmis sumažinti pelno dydį bei sumažinti pelno mokestį.

   Buhalterinės apskaitos UAB Julijonas konsultantas mokesčių advokatas S. Bogdanovičius  konstatuoja, kad kiekvienas ūkio subjektas turi mažesnių arba didesnių skolų. Dalį skolų išieškoti nepavyksta .Tokioje situacijoje vienintelis kompensavimo budas yra sumažinti pelno mokestį ir iš dalies kompensuoti  praradimus, todėl panagrinėsime tam skirtą pagrindinį norminį aktą „Skolų beviltiškumo bei pastangų susigrąžinti šias skolas įrodymo ir beviltiškų skolų sumų apskaičiavimo taisykles“.

    Reikėtu pabrėžti, kad sumažinti galima tikrus praradimus. Prie tikrų praradimų buhalterinės apskaitos UAB Julijonas mokesčių advokatas S. Bogdanovičius priskiria ne tik prarastų prekių ir paslaugų savikainą, bet ir kitas realias sąnaudas susijusias su skolų išieškojimu, skolų beviltiškumo įrodinėjimo procesu. Tokios sąnaudos yra teismo žyminis mokestis, mokėjimai teismo antstoliams už turto areštus, vykdomojo rašto pateikimas, advokato honoraras.