2 dalis. Darbuotojų nuoma buhalterijos apskaitoje

Mes tvarkome apskaitą, o reklamuojame nemokamai

Buhalterinės apskaitos UAB Julijonas                                Mokesčių advokatas S. Bogdanovičius

 

    Darbuotojų nuomos sutarties kainos, buhalterinės apskaitos UAB Julijonas nuomone, taip pat turi savo ypatumų. Buhalteriams skaičiuojant nuomos mokestį, atsižvelgtą į darbo užmokestį, darbuotojo bei įmonės už darbuotojo mokesčius, įmokas, darbuotojų draudimus bei kitus mokėjimus, taip pat pridedamas pelnas prie pridėtinės vertės mokestis.

    Su darbuotojų saugumu situacija yra sudėtingesnė. Ir įmonė nuomininkė ir įmonė nuomotoja, privalo solidariai užtikrinti nuomojamų darbuotojų saugumą. Nelaimingo atsitikimo atveju patirta žala atlyginama priklausomai nuo kaltės.

   Atlikusi nesudėtinga buhalterinės apskaitos analizę, UAB Julijonas specialistai pastebėjo, kad įmonės darbuotojų nuomotoja ir darbuotojų nuomininkė, turi didesne arba mažesnes finansinės naudos. Kai įmonę nuomoja neužimtus pagrindinei veikloje darbuotojus, gaunamos papildomos pajamos ir nereikia leisti darbuotojus į nemokamas atostogas, įmonė darbuotojų nuomininkė atlieka savo ribotas funkcijas, nesamdant darbuotojų, kurių darbo ciklas  nėra nuolatinis.

    Tokia situacija lemia ir darbininkų nuomos kaina, kuri yra didesnė už nuolatinių darbuotojų kaina. Didesnė kaina sąlygota paslaugų kryptingumu bei pareikalavimu. Kaip pavyzdį galima pateikti krovinių pervežimo paslauga.Vienkartiniams krovinių gabenimams nereikia pirkti krovininio automobilio, pakankamai pasinaudoti nuomos sutartimi tiekimais privalumais.